انگلیسی بدون اصطلاح، غذای بدون نمک

صحبت کردن همواره به احساسات ما رونق میده. زبان میتونه به ما امید، انگیزه، درد و انواع احساسات رو بده، ولی تا حالا به این فکر کردید که اگر اصطلاحات و زیبایی های کلامی وجود نداشت چی؟؟؟

زبان انگلیسی یکی از کامل ترین و دقیق ترین زبان ها در رسوندن مفاهیم و احساسات هست، و این امر باعث شده که پر از اصطلاحات باشه برای رسوندن احساسات و منظور اصلی به دیگران. تا حالا شده به این فکر کنید که ما چرا غذا میخوریم؟! احتمالا همه جواب این سوال رو میدونن و میگن برای اینکه به مواد مغزی درون غذا برای زنده موندن نیاز داریم، البته بغیر از اون دسته که عاشق غذا هستن و میگن چون خوشمزس و حال میده.

حالا در نظر بگیرید تمام مواد مغزی رو از طریق قرص به شما بدن و بگن دیگه نیازی نیست غذا بخوری، این قرص ها تمام نیاز تورو برطرف میکنه، بعد از اون چه اتفاقی برای زندگی میوفته؟ دقیقا در مورد زبان انگلیسی بدون اصطلاحات باید چنین زندگی رو فرض کنید.

مثل بچه 2 ساله زبان یاد بگیر

اگر بچه کوچیک داشته باشید و یا بچه ای 2 ساله در خانواده شما باشه باید متوجه این شده باشید که بچه ها بین 2 تا 3 سالگی از اصطلاحات کلامی استفاده می کنن و حتی معنی اون اصطلاح رو نمیدونن. ولی دقیقا جای مناسب از اصطلاح استفاده میکنن، و حتی خیلی از اوقات از کلمات رکیک که میشنون استفاده میکنن و لذت میبرن. جالب اینکه از بین این همه صحبتی که در اطرافشون هست مهم ترین بخش ها و اصطلاحات رو زودتر یاد میگیرن. به این دقت کرده بودید؟

دلیل اصلی این اتفاق اینه که بیشتر انتقال احساسات و منظور هر فرد در اصطلاحات گنجونده میشه، و کودکان بیشتر از همه توجهشون به احساسات هست و دقیق تر هستن، پس به دنبال کلماتی می گردن که بیشترین انتقال احساسات رو داشته باشه و اطرافیان بیشترین توجه رو به اون کلمات داشته باشن.

نتیجه گیری

خب اینارو گفتم که بدونی یادگیری زبان از طریق اصطلاحات اصلا خسته کننده نیست و تقریبا میشه گفت در گفتار با تمرین و تکرار فقط نیاز به اصطلاحات و کلمات داری و در آغاز هیچ نیازی به گرامر نداری، مثل بچه ای که اول حرف زدن رو با تمرین و تکرار یاد میگیره و بعد از اون توی مدرسه دستور زیان یا همون گرامر رو یاد میگیره.

با توجه به اهمیت این رو بخش در زیر میتونی به سراغ 2 بخش اصلی یادگیری idioms و vocabulary بری.

ممنون از توجهی که داشتید.

پرچم‌های جادویی: سفری تا دنیای اصطلاحات زبان انگلیسی " English Ideams " که هر کلمه یک داستان دارد!

جستجوی علائم گم شده: نقشه‌ای برای کشف جواهرات زبان انگلیسی " English Vocabulary "!

50 اصطلاح انگلیسی در محیط کار که اگه ندونی به مشکل میخوری!!!